Zlecenia

W tej kategorii opisuję niektóre z zakończonych przeze mnie zleceń napraw, konfiguracji czy instalacji. Dokumentowanie zleceń ma miejsce dopiero od marca 2019 r.

Konserwacja laptopa HP

Rozebranie tego paroletniego laptopa HP nie należy do najłatwiejszych czynności, ale nie z takimi rzeczami musiałem sobie radzić :). Laptop trafił do serwisu z powodu przegrzewania – temperatury procesora w spoczynku oscylowały w granicach 60 stopni.

Przeczytaj więcej

Montaż komputera gamingowego

Montaż komputera z nowych podzespołów na płycie głównej Gigabyte na chipsecie Intel B360 był prawdziwą przyjemnością. Procesor Intel 9400F w połączeniu z wydajną grafiką Gigabyte NVIDIA GeForce 1660, szybkim dyskiem SSD PCIe o standardzie NVMe oraz pamięcią RAM DDR4 16GB HyperX stanowiły sprzęt pozwalający na komfortową grę we wszystkie nowe tytuły.

Przeczytaj więcej

Przyspieszenie laptopa marki Asus

Laptop Asus R540L był jednym z najbardziej nielubianych sprzętów komputerowych w firmie. Spowolnienia, spowodowane przede wszystkim przegrzewaniem, sprawiały, że praca przy nim była prawdziwą udręką. Zakasałem rękawy i wziąłem się do gruntownego odświeżenia sprzętu. Wynikiem był laptop działający znacznie bardziej wydajnie niż w momencie wyjęcia go z pudełka!

Przeczytaj więcej

“Uszkodzone” gniazdo laptopa

Usterka dotyczyła uszkodzonego, albo raczej – “przytkanego” – gniazda w laptopie Dell Inspiron 15. W nieostrożny sposób została wyjęta wtyczka z gniazda, przez co bolec (pin) wielkości szpilki pozostał w środku, uniemożliwiając ponowne podłączenie jakiejkolwiek ładowarki.

Przeczytaj więcej

Wymiana karty sieciowej w laptopie

Klient zwrócił się z problemem z zasięgiem sieci bezprzewodowej WiFi. Po szybkiej diagnozie, udało się znaleźć winowajcę – moduł karty sieciowej odmówił posłuszeństwa… Niestety, elektronika bywa zawodna. Została dostarczona nowa karta na wymianę. Sam proces instalacji był przyjemny, szybki i bezproblemowy, a problem z zasięgiem – zniknął jak ręką odjął!

Przeczytaj więcej